szukamy etatu z krawatem  

do strony głównej

JAK SIĘ UBRAĆ NA SPOTKANIE W SPRAWIE PRACY?

Jaki węzeł na spotkanie w sprawie pracy?

O ile rodzaj węzła, jakiego użyjemy podczas wiązania krawata nie ma wielkiego znaczenia to sam krawat już tak. Wieki minęły od czasu powstania pierwszego etatu (ja osobiście uważam, iż zaczęło się to gdzieś w XVIII stuleciu, w momencie 'wybuchu' Rewolucji Przemysłowej w Anglii), ale nadal konserwatywny styl w czasie interview o pracę obowiązuje i jest standardem w wielu firmach krajowych lub zagranicznych.

Jaki to standard?

Garnitur powinien być ciemny. Kolory szary lub granatowy są OK. Jeżeli Niemiec będzie was przesłuchiwał - przepraszam wywiad przeprowadzał - nigdy, ale to nigdy nie zakładajcie zielonego garnituru czy marynarki, nawet po otrzymaniu upragnionego etatu. Naszym sąsiadom z zachodu ten kolor kojarzy się wyłącznie z ich policją, nie zawsze zresztą przez nich lubianą. Brytyjczycy nawet lubią zieleń, szczególnie starą i zgniłą oraz wytarte rękawy, podszyte skórą, ale na mniej formalne okazje.


PRZECZYTAJ BEZPŁATNY PRZEWODNIK PO WARSZAWIE


Jaka koszula do ciemnego garnituru?

Biały kolor nie przez cały czas jest modny, ale zawsze najbezpieczniejszy!!! Pamiętajmy też inną zasadę, koszula za 20 zł wygląda jak za dwadzieścia złotych. Nawet, jeżeli doliczymy do jej ceny 23% VAT.

Jaki krawat?

I jesteśmy w najbardziej istotnym punkcie. Jeżeli idziemy do firmy podatkowej czy prawniczej to jak najbardziej konserwatywnie, szczególnie w przypadku polskich firm. Raczej ciemny kolor, bez jakichś rozpraszających motywów, pasujący do garnituru. Ale gdy staramy się o posadę w firmie holenderskiej lub agencji reklamowej mało ciekawy krawat może nam tylko zaszkodzić.

Nie wiem dlaczego, ale Niderlandzi uwielbiają pstrokate kolory: żółty, czerwony, rzadziej różowy. Często spotykam przedstawicieli tej nacji ubranych w żółtą puchową kurtkę ubraną bezpośrednio na granatowy angielski garnitur (lub z Próchnika bo dużo tańszy i niezły jakościowo).

Jeżeli nie zaimponujemy oryginalnością swojego zwisu męskiego w firmie reklamowej, to mamy małe szanse na harówkę w tym bajecznym biznesie!

szkolenia medialne PR

ciąg dalszy


e-mail home | węzły | film | listy | historia | o nas | TV | pielęgnacja | nazewnictwo 

www.krawat.pl © 1999-2013