krawat ma 10 lat  

do strony głównej

RAPORT SPECJALNY

Gdzie jest najwięcej nosicieli krawatów?

Mamy najnowsze statystyki dotyczące liczby osób noszących krawaty w Polsce. Według badań prowadzonych przez witrynę www.krawat.pl z pomocą firmy prowadzącej statystyki odwiedzin STAT4U przygotowalismy specjalny raport.

Regionem który jest zdecydowanym liderem w tym zakresie jest województwo mazowieckie, które zamieszkuje 12,39 % ogółu całej populacji nosicieli krawatów w RP. Nietrudno odganąć, że właśnie miasto stołeczne Warszawa znacznie zawyża statystyki nie tylko tego regionu, ale nawet całej Polski. Stolica zajmuje pierwsze miejsce wśród 829 miast polskich biorących udział w rankingu, kwaterując u siebie 10,5 % osób noszących krawaty w obszarach miejskich.

Krawaty w Polsce

Drugim zagłębiem krawaciarzy jest województwo śląskie, które ma ich aż 8,91%, ale co ciekawe następnym w rankingu miast nie są wcale Katowice, tylko kolejne stołeczne miasto tym razem królewski Kraków. Trzecią pozycję wśród miast zajmuje zapięty pod szyję i pod krawatem Poznań. Natomiast Katowice znalazły się dopiero na szóstej pozycji. Trójmiasto jest na ostatniej pozycji wśród dziesiątki największych polskich aglomeracji miejskich i nawet Premier RP nie jest w stanie tej statystyki podwyższyć!

Oprócz mazowieckiego sytuacja w poszczególnych regionach różni się od statystyk osiągniętych w stolicach ich województw. I tak za mazowieckim i śląskim mamy:

małopolskie 6,01%,
wielkopolskie 5,78%,
dolnośląskie 5,4%,
łódzkie 4,61%,
pomorskie 4,21%,
lubelskie 3,77%,
podkarpackie 3,1%,
kujawsko-pomorskie 2,81%,
zachodnio-pomorskie 2,67%,
podlaskie 2,16%,
warmińsko-mazurskie 1,97%,
świętokrzyskie 1,29%,
lubuskie 0,84%
opolskie 0,56%.

Co ciekawe ilość krawaciarzy w pewnych okresach rośnie lawinowo dotyczy to np. sylwestra czy świąt Bożego Narodzenia. Krawaty cieszą się też zwiększoną popularnością w maju, szczególnie w czasie matur.

Ponad 85% odwiedzających nas krawaciarzy klikało z komputerów znajdujących się w Polsce, mieliśmy jednak prawie 7,5 tysiąca gości z Wielkiej Brytanii, 3,7 tysiąca z Niemiec czy 2,3 tys. z Irlandii. Były też wizyty z innych kontynentów nawet z Australii i Oceanii czy Afryki. Łącznie gościło u nas ponad 100 krajów.

Wśród zawartości materiałów zamieszczonych na witrynie www.krawat.pl najbardziej popularne są podstrony z informacjami dotyczącymi sposobów i rodzajów węzłów. Najpopularniejsze pętle wokół szyi to windsor i półwindsor. Częściej niż rysunki instruktażowe oglądane są animacje, które jako pierwszy zamieścił w Sieci krawat.pl

Nasza witryna, choć dość skromna w wystroju i robiona w prosty sposób zgromadziła od 2001 roku prawie 1,5 miliona krawaciarzy. Krawat.pl istnieje od 1999 roku i służy wiernie Krawaciarzom w Polsce i na Świecie!

Raport przygotowano na podstawie szczegółowych informacji statystycznych które można znaleźć tutajZ okazji 10 lat istnienia witryny www.krawat.pl zapraszamy na wirtualny, ale za to smaczny i zdrowy poczęstunek.


e-mail home | węzły | film | listy | historia | o nas | TV | pielęgnacja | nazewnictwo 

www.krawat.pl © 1999-2013