seriale w krawacie  

do strony głównej

DEXTER MORGAN


DEXTER

W ciągu dnia Dexter Morgan, którego gra (Michael C. Hall) tytułowy bohater serialu, pracuje w wydziale morderstw w Miami, jako policyjny analityk krwi. Nie chodzi mundurze, ani w krawacie. Jednak bohater skrywa w sobie sekret, który nigdy nie może wyjść na jaw żądnego krwi, genialnego seryjnego mordercy, tropi tych, którym udało się uniknąć kary i własnoręcznie wymierza im sprawiedliwość.

Właśnie emitowany jest 8 sezon DEXTER'a, na razie w telewizji w Ameryce, ale internet jest bardziej kosmopolityczny i niektórzy już zdążyli obejrzeć co najnowsze odcinki.

Poniżej mamy czołówkę serialu, wykorzystaną we wszystkich częściach tzw. sezonach serialu.W dzieciństwie, jego przybrany ojciec Harry (policjant), dowiedziawszy się, że Dexter jest psychopatą z nieopanowaną żądzą zabijania, nauczył go zaspokajać swoje chore pragnienia, ukierunkowując je w dobrą stronę. Nauczył syna jak zacierać ślady, efektywnie zabijać swoje ofiary, zasad życia w społeczeństwie oraz wyrażać fałszywe emocje co ma pozbawić jego znajomych podejrzeń wobec niego. Dexter nazwał to kodeksem, który zezwala bohaterowi wyłącznie na karanie osób, zasługujących na to. Dexter zabił swoją pierwszą ofiarę w wieku 19 lat. Harry, który znajduje się w bardzo ciężkim stanie daje mu pozwolenie na zabicie jej.

Dexter zabija aby uciszyć wewnętrzny głos Mrocznego Pasażera (dark passanger), swoją ciemną stronę. Kiedy nie jest on w stanie opanować go oddaje mu władzę. Uważa się za emocjonalnie upośledzonego i pozbawionego resztek człowieczeństwa. Kiedy prowadzi narrację często używa słowa ludzie w taki sposób, jakby nie uważał się za jednego z nich. Często wspomina o wewnętrznej pustce, jako jedynej rzeczy, którą odczuwa. Opowiada także, że zabijanie sprawia, że może się poczuć żywy. Uważa, że jest całkowicie pozbawiony uczuć i współczucia, że wszystkie jego emocje są częścią bardzo dobrze wyuczonej gry aktorskiej, która ma ukryć jego prawdziwą naturę. Nie odczuwa przyjemności i zainteresowania płynącego z miłości i seksu. Ale nie przeszkodziło mu to na romans z Hannah McKay, którą gra w 7 sezonie aktorka polskiego pochodzenia urodziwa Yvonne Strahovski.

Dexter oprócz zabijania ma inne hobby pływa łódką po oceanie, gdzie wyrzuca do wody morskiej kawałki swoich ofiar. Jego motorówka nazywa się nieco ironiczne Slice of life, czyli kawałki życia.

Poniżej przedstawiamy wywiad z Yvonne Strahovski. Gra partnerke Dextera w 7 i 8 sezonie. Warto włączyć napisy w języku angielskim.

Poniżej znależliœmy nagranie talk-show. Mówiš o rozwodzie Debry i Dextera. Jenni, na pewno jest in love. A Dexter jak zawsze zero emocji, prawdziwy autystyczny bohater. Szkoda, że jakosć video jest taka marna i nie widać tych łez, na szczęœcie słychać drżenie głosu?Ogladaliscie Dexter'a zobaczcie serial wszechczasów Breaking Bad


e-mail home | węzły | listy | historia | o nas | TV  | pielęgnacja 

www.krawat.pl © 1999-2014