strona główna

Wilanów - Królewskie Przedmieście

Nowa inwestycja mieszkaniowa Wilanów - Królewskie Przedmieście zostanie zrealizowana w południowej części Miasteczka Wilanów przez spółkę Skarbiec Nieruchomości 3 powołną przez Prokom Investments S.A. oraz Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A z grupy BRE Banku.

Wilanów - Królewskie Przedmieście to inwestycja zlokalizowana w jednym z najatrakcyjniejszych miejsc w Warszawie. Jest częścią Miasteczka Wilanów, wyjątkowego w skali europejskiej założenia urbanistycznego realizowanego w sąsiedztwie Pałacu i parku w Wilanowie.

Inwestycję Wilanów - Królewskie Przedmieście tworzy zespół kameralnych, czteropiętrowych budynków w otwartym układzie przestrzennym, położonych w południowej części Miasteczka. Na najwyższych kondygnacjach widoczne są dominanty podkreślające narożniki i wejścia. W budynkach znajdzie się blisko 430 apartamentów i mieszkań o funkcjonalnych rozkładach i zróżnicowanych metrażach od 31,2 m2 do 163,7 m2.Projekt przewiduje również dwupoziomowe apartamenty i penthousy zlokalizowane w dominantach, oddzielone od siebie rozległymi tarasami, dostępnymi z salonów lub sypialni. Pozostałe mieszkania będą wyposażone we własne balkony, loggie, ogrody zimowe lub przedogródki. Wszystkie apartamenty i mieszkania będą miały drewniane okna.

Przewidywane ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej mieszkania będą się mieściły w przedziale od 4.740 zł do 7.900 zł brutto. I etap inwestycji, który jest właśnie uruchamiany, zostanie zamknięty jesienią 2007 roku. Elewacje budynków utrzymane będą w ciepłych, pastelowych kolorach. Wzbogacone zostaną naturalnymi materiałami, takimi jak: kamień, ceramika czy drewno. Te same materiały zostaną wykorzystane przy wykończeniu klatek schodowych, halli i podestów windowych. Jasny i czytelny układ komunikacyjny wewnątrz budynków zapewni wygodę i bezpieczeństwo. Wszystkie budynki będą wyposażone w domofony i wideofony oraz system monitoringu przestrzeni ogólnodostępnych (wejścia do budynków, garaże). Inwestycja Wilanów - Królewskie Przedmieście została zaprojektowana w taki sposób, by zapewnić jej mieszkańcom swobodny kontakt z naturą. Otwarte zielone pasaże i place z oczkami wodnymi i strumykami oraz wewnętrzne ogrody stanowić będą miejsca rekreacyjne i spacerowe. Domy i uliczki oświetlą stylowe latarnie. W narożnych częściach parterów zaplanowano kawiarenki, kioski, butiki oraz małe lokale usługowe.Kolejną zaletą Wilanowa - Królewskiego Przedmieścia jest dogodne usytuowanie pod względem komunikacyjnym. Łatwo i szybko można z niego dojechać Traktem Królewskim na Krakowskie Przedmieście. Ulice dojazdowe, biegnące obok inwestycji, są przedłużeniem ulic już istniejących: Królowej Marysieńki, Filipiny Płaskowickiej, Jana III Sobieskiego.

Projektanci
I etap Wilanowa - Królewskiego Przedmieścia został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną DJiO, którą kieruje znany warszawski architekt Paweł Detko. DJiO została założona w 1992 roku przez architektów Pawła Detko, Piotra Jurkiewicza i Michała Owadowicza. Główne obszary jej działalności to projektowanie architektoniczno-budowlane oraz projektowanie i planowanie urbanistyczne. DJiO zajmuje się całością usług architektoniczno-inżynierskich potrzebnych do realizacji budynków biurowych, produkcyjno-magazynowych, handlowych, mieszkalnych, oświatowych i hotelarskich, a także planami zagospodarowania terenu, projektami zespołów mieszkaniowych i wielofunkcyjnych. Wykonuje także studia urbanistyczne i plany miejscowe osiedli i miast. Firma otrzymała kilkadziesiąt nagród i wyróżnień w konkursach architektonicznych (również międzynarodowych) oraz urbanistycznych. Projekty i realizacje DJiO były publikowane w prasie fachowej ("Architektura", "Murator") oraz codziennej. W ostatnim okresie DJiO zaprojektowała zespoły domów jednorodzinnych na warszawskim Ursynowie Południowym: przy ul. Kiedacza i ul. Nowoursynowskiej.

Inwestorzy
Wilanów - Królewskie Przedmieście jest przedsięwzięciem uruchomionym przez poważnych polskich inwestorów: Prokom Investments S.A. z Grupy Prokom oraz Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. z grupy BRE Banku. Stabilny kapitał zapewniający planową realizację projektu jest jednocześnie gwarantem bezpieczeństwa finansowego Klientów.

Prokom Investments S.A. jest realizatorem i koordynatorem projektu Miasteczko Wilanów, a jednocześnie spółką inwestycyjną grupy Prokom. Firma posiada udziały lub jest inwestorem strategicznym w spółkach działających m.in. w branży informatycznej (Prokom Software), biotechnologicznej (Bioton) oraz na rynku budowlanym i deweloperskim (Polnord). Spółki te notowane są na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. jest instytucją finansową licencjonowaną przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Celem Towarzystwa jest zarządzanie funduszami inwestycyjnymi w taki sposób, aby możliwie najefektywniej inwestować środki powierzone przez Klientów, przestrzegając zasad ograniczania ryzyka inwestycyjnego.

Miasteczko Wilanów
Miasteczko Wilanów to największy projekt deweloperski w Polsce. Nowa dzielnica powstaje na obszarze 169 hektarów w sąsiedztwie pałacu króla Jana III Sobieskiego. Projekt koordynowany jest przez Prokom Investments S.A., a jego realizacja pochłonie łącznie około 1 miliarda euro. Inwestycja spełniać będzie wszystkie funkcje miejskie i zaspakajać podstawowe potrzeby mieszkańców. W śródmieściu Miasteczka, o powierzchni 14,8 hektara, wokół czterech placów i głównego pasażu znajdą się sklepy, kluby, kina, restauracje, punkty usługowe i placówki kulturalne. Powstanie tu też galeria handlowa nowej generacji, którą Prokom zbuduje wspólnie z Auchan Polska.W sąsiedztwie śródmieścia na powierzchni 1,46 hektara powstanie hotel z centrum konferencyjnym i kompleksem biurowym. Inwestorem jest renomowany i od lat obecny na warszawskim rynku deweloper, skandynawska firma Skanska. Na terenie inwestycji powstaną także szkoły i przedszkola m.in. międzynarodowa integracyjna szkoła niemiecka im. Willy'ego Brandta. Do placówki uczęszczać będzie 600 uczniów, połowa z nich do klas polskojęzycznych. Na dwuhektarowym terenie zakupionym przez Niemieckie Towarzystwo Szkolne znajdzie się też przedszkole dla 100 dzieci. Tereny w południowej części Miasteczka przeznaczone zostały na Business Park. Także w tej okolicy zlokalizowana zostanie Klinika Medicover na 180 łóżek, która zapewni kompleksową opiekę medyczną dla dorosłych i dzieci.

Specyfika Wilanowa i sąsiedztwo Pałacu wymagają zastosowania odpowiedniego reżimu rozwiązań projektowych. Na większości terenu wysokość zabudowy nie przekroczy 14,5 m. Tereny zielone to ok. 50% powierzchni, zasadzonych zostanie kilka tysięcy drzew i krzewów.

Na budowie Miasteczka Wilanów korzysta cała dzielnica. Zgodnie z umową zawartą z władzami samorządowymi Wilanowa, Prokom zobowiązał się i realizuje inwestycje w infrastrukturę uzbrojenia terenu oraz w ochronę środowiska na kwotę około 160 mln zł. Do Miasteczka wprowadzają się kolejni mieszkańcy. Docelowo zamieszka tu około 25 tysięcy ludzi. Trzeba podkreślić, że popyt na mieszkania w Miasteczku Wilanów jest tak duży, że znajdują one nabywców nim wykonawcy rozpoczną prace budowlane. Zakończenie całego projektu Miasteczka Wilanów planowane jest na 2012 rok.

powrótwww.krawat.pl © 1999-2006