sztuka z krawatami  

home


Magdalena Gintowt Juchniewicz
W KRAWACIE

obraz na sprzedazUrodzona 11 sierpnia 1976 w Warszawie. Studia na Wydziale Grafiki Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w 2000 r. w pracowni prof. Ewy Walawskiej. Uprawia grafikę warsztatową w technikach wkłęsłodrukowych takich jak akwaforta, akwatinta, miedzioryt, sucha igła. Z sukcesem opracowuje też własne techniki graficzne. W zakresie malarstwa najchętniej posługuje się akwarelą i akrylem. Pisze teksty poetyckie i eseistyczne, traktujące o pograniczu sztuk.

Jest wierna działaniom na pograniczu sztuk. Wernisaże swoich wystaw łączy często z koncertami muzyki skomponowanej do własnych tekstów lub innymi wydarzeniami wykraczającymi poza ramy obrazu.

Współpracowała z Galerią Abante w Stokholmie, od niedawna jej prace można zobaczyć w Galerii Elements of Art w Columbus, Ohio (USA) oraz na stronach:
www.artinfo.pl/gintowt
www.artbiznes.pl
www.members.aol.com/plpastel
Galeria Elements of Art w Columbus reprezentuje artystkę w USA

Od 2001 roku Magda Gintowt prowadzi pracownię rysunku w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej przy Jezuickiej 4 w Warszawie. Do pracowni może zapisać się każdy, kto uczy się, a nie ukończył jeszcze 26 roku życia i ma ochotę powalczyć z materią rysunku.

Od 2002 roku wykłada wiedzę o sztuce w Państwowym Ognisku Artystycznym "Nowolipki" w Warszawie oraz prowadzi pracownię tamże (od 2003). Od 1996 roku współredaguje pismo Enigma.

KONKURSY
- Wyróżnienie na XXVIII Międzynarodowym Konkursie Graficznym w Mediolanie Premio Internazionale di Grafica del Pomero - 14 marca 2000

- zakwalifikowanie się do wystawy pokonkursowej III Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego Triennale Tczewskie 2001

UDZIAŁ W WYSTAWACH

wystawy indywidualne:

- Galeria DK 'Zacisze', Warszawa - indywidualna wystawa grafiki, październik 2001

- Galeria Abakus, Warszawa - grafika, styczeń 2002

- Galeria Cafe Genezis, Warszawa - 'w sierści' grafika i akwarele, luty 2002

Wirtualna galeria Po polu po łące
obraz na sprzedażwww.krawat.pl © 1999-2006